Půjčka pro začínající podnikatele bez daňového přiznání

Hledáte půjčku pro začínající podnikatele? Možnost půjčit si peníze i bez daňového přiznání a bez zástavy?
Půjčit si peníze na začátku podnikání, může být poměrně hodně složité. Pokud jste začínající OSVČ, bez daňového přiznání, pak vám obvykle v bance, nebo i u nebankovní společnosti peníze jen tak nepůjčí. Existují ale i možnosti, jak si půjčit jako začínající podnikatel. Jaké to jsou?

Půjčka od banky pro začínající podnikatele bez daňového přiznání

Půjčovat si v bance, jako začínající podnikatel, bez podnikatelské historie, bez doložení příjmů z podnikání, je složité.

Šanci, získat peníze v bance, máte, jen pokud jste klientem dané banky, již dlouhou dobu. Pak vám obvykle banka půjčí, protože zná vaši finanční historii. Ví, kolik peněz vám chodí na účet. Jak spolehlivě jste v minulosti spláceli svoje závazky. Jaké jsou vaše výdaje.

Je ale nutné počítat s tím, že vám banka poskytne jen běžný spotřebitelský úvěr. Touto formou je tedy možné obvykle získat jen pár desítek tisíc korun. Nebo maximálně několika stovek tisíc korun. Zde hodně záleží na tom, jaké máte obraty na běžném účtu.

Nebankovní půjčka pro začínající OSVČ bez doložení příjmů

Jít si půjčovat někam do nebankovní sféry, je bez doložení příjmů z podnikání ještě složitější. Je pravda, že u nebankovních půjček, má šanci získat peníze i ten, komu jinde nepůjčí. To se ale zpravidla jedná jen o malé půjčky. Jen o pár tisíc korun do výplaty.

Tyto nebankovní půjčky, které můžete získat, i bez doložení příjmu mají spoustu nevýhod:

  • Dostanete jen nízkou částku (obvykle pro nové klienty jen půjčky do 10000 Kč nebo do 20000 Kč, jen výjimečně je to více)
  • Peníze obvykle musíte vrátit do 30 dní (jen občas je možné splácet měsíčními splátkami)
  • Platíte vysoké poplatky a úroky

Krátkodobé nebankovní půjčky jsou tak možná řešením nějaké krizové finanční situace. Pro financování podnikání se ale vůbec nehodí.

Půjčky pro OSVČ na směnku

Něco jiného mohou být nebankovní půjčky pro OSVČ na směnku. Zde je možné získat i docela vysokou sumu peněz. Máte tak šanci získat finanční prostředky na nákup zásob, vybavení provozovny, nákup strojů nebo jiného nářadí pro vaše podnikání.

Opět ale může být problém, pokud nemáte daňové přiznání. Někde nabízí půjčky na směnku se zástavou nemovitosti. To ale určitě není vhodné řešení pro každého. Někde je možné získání půjčky na směnku pro OSVČ i bez zástavy, ale pak je to opět spíše na nižší sumu.

Půjčky pro začínající podnikatele bez zástavy

Existují ale i půjčky pro začínající podnikatele bez zástavy. Pokud sice nemáte daňové přiznání, ale můžete doložit například faktury, které jako podnikatel vystavuje. Nebo předložit smlouvy se svými zákazníky, které již máte uzavřené, pak je šance na získání půjčky i bez daňového přiznání a bez zástavy.

Pokud doložíte nějaký životaschopný podnikatelský záměr – doložíte, že již máte nějaké klienty a vystavujete faktury, pak je možné získat peníze na další rozvoj vašeho podnikání i touto formou. Záleží pochopitelně na tom, kolik peněz potřebujete a na jak dlouhou dobu.