Nejvýhodnější půjčka bez doložení příjmu

Nejvýhodnější nebankovní půjčka bez doložení příjmu

Půjčky bez doložení příjmu jsou doménou především nebankovních finančních společností. Bez potvrzení o příjmu vám sice někdy půjčí i v bance, ale není to až tak časté. Ani každá nebankovní společnost nepůjčuje automaticky všem bez potvrzení o příjmu. Přesto se ale i takové nabídky dají najít. Některé z nich jsou ale značně nevýhodné.

Nejvýhodnější půjčka bez příjmu od banky

Některé banky v současné době již nevyžadují při vyřizování půjčky potvrzení o příjmu od zaměstnavatele. Buď se zde jedná spíše o menší částky. Obvykle někde v rozmezí 10000 až 30000 Kč. V takovém případě pak často banka půjčí i někomu, kdo není jejím klientem a nevyžaduje potvrzení o příjmu (nebo jiné doklady, kromě základních osobních dokumentů).

Má to zpravidla ale několik „ale“. Jednak platí, že banky jsou při posuzování žádosti o peníze poměrně velmi striktní. Takže i když vám nabízí půjčku bez doložení příjmu, i tak si vás budou velmi pečlivě prověřovat v různých databázích a registrech. Poskytnutí půjčky je navíc často spojeno s nutností zřídit si u banky zpoplatněný běžný účet, což vás pak bude stát i několik stokorun na měsíčních poplatcích.

Nejvýhodnější nebankovní půjčka bez doložení příjmu

Alternativou k půjčce od banky jsou pak nebankovní úvěry. Nebankovních společností, které poskytují různé úvěrové produkty, je v současné době několik desítek.

V tomto roce také začala platit přísnější regulace tohoto finančního prostředí. Nově musí mít i nebankovní společnosti osvědčení o České národní banky a platí pro ně mnohem přísnější pravidla, než jak tomu bylo v minulosti. Dá se tedy předpokládat, že nebankovní finanční segment trhu se tím pádem „vyčistil“ od těch nejhorších firem, které si účtovali nesmyslně vysoké poplatky a úroky.

Nebankovní půjčky bez doložení příjmu jsou v zásadě dvojího typu. Buďto se jedná o nezajištěné úvěry (tedy bez zástavy nebo bez ručitele). V takovém případě ale i nebankovní společnosti půjčují lidem bez potvrzení o příjmu jen menší sumu. Zpravidla se jedná buď jen o jednotky tisíc korun, maximum se obvykle pohybuje do 50 000 Kč. Takže pokud vám někdo bude slibovat půjčku 100 000 Kč bez příjmu, a bez jakékoliv jiné záruky (zástavy, ručení), pak je zde poměrně vysoká pravděpodobnost, že se jedná o nějaký podvod, nebo že tato nabídka má nějaké skryté a velmi nevýhodné podmínky.

Druhou možností jak si půjčit peníze bez příjmu je zajištěný úvěr. Tedy, že poskytnete nějakou záruku – zástava domu, bytu, nějaké jiné nemovitosti nebo cenné věci (typicky třeba auto, šperky apod.). V tomto případě nebývá problém získat i několik stovek tisíc korun nebo i více. Záleží jen na hodnotě dané záruky. Pozor jen na to, že u nebankovních půjček vám obvykle půjčí jen cca 50% z hodnoty zástavy.

Jaká je nejvýhodnější půjčka bez příjmu?

Na podobnou otázku se nedá jednoduše odpovědět. Vždy záleží na tom, kolik peněz potřebujete, jak rychle je chcete mít k dispozici a také i na tom, na co je vlastně potřebujete. Něco jiného je pokud si chcete půjčit peníze na podnikání a tušíte, že půjčených 100 000 Kč během roku zhodnotíte, tak že vám to pokryje třeba i vyšší úrok. Něco jiného je když potřebujete peníze na zaplacení nějakého dluhu. V takovém případě si musíte dávat pozor, aby pro vás další půjčka nebyla „likvidační“.

Obecně totiž platí, že čím rizikovější klient a menší záruka vrácení peněz, tím si finanční společnost naúčtuje vyšší poplatky a úroky. Každou půjčku peněz je tedy nutné velmi pečlivě uvážit. Měli byste si položit otázky jako – z čeho bud půjčku splácet? Kolik vlastě celkem zaplatím? Potřebuji opravdu tak nutně půjčit peníze? Co když se něco stane a já třeba přijdu o práci, jak budu řešit splátky půjčky? A podobně. Bez toho, abyste znali odpovědi na tyto, a podobné otázky, byste si určitě neměli půjčovat další peníze.