Půjčka pro předlužené – kde půjčí peníze, i když už máte několik jiných úvěrů?

V bance vám klidně půjčí i 1 milión korun bez doložení příjmu. U nebankovních společností, pak půjčí peníze i lidem bez příjmu, lidem v exekuci, nebo mají půjčky i pro předlužené. Peníze je možné sehnat i na zaplacení exekuce, nebo na konsolidaci a vyplacení nevýhodných úvěrů.

Částečně i díky inflaci, už dneska peníze nemají takovou „hodnotu“, jako dříve. Ještě před pár lety, když jste chtěli úvěr nad 300 000 Kč, tak jste se pomalu museli „svléknout až do naha“, a nevyhnuli jste se pečlivému prověřování. Dneska vám i v bance klidně půjčí až 1 milión korun, i bez dokládání příjmů.

U nebankovních společností, jsou podmínky často ještě benevolentnější. Tam leckdy půjčí peníze i lidem v exekuci, nebo i těm, kdo si už nabrali i několik různých půjček, a dá se o nich říci, že už jsou předlužení.

Půjčka od banky – klidně i milión korun bez doložení příjmu

Půjčit si peníze, když máte slušnou výplatu v zaměstnání, nebo stabilní příjem z podnikání, a k tomu žádné velké dluhy nebo jiné finanční závazky, je velmi snadné. Stačí zajít do kterékoliv banky, doložit své příjmy, a rovnou si v „kufříku“ odnášíte i několik stovek tisíc korun.

Vyřízení je maximálně na 30 minut, a obvykle bez zbytečných otázek. Při dobrém příjmu, vám banka okamžitě půjčí až do 1 miliónu korun. A pokud v ní máte účet, kam vám chodí výplata ze zaměstnání, tak to jde i bez dokládání příjmu.

Pokud jste ale bez příjmu, nebo máte jen relativně nízký příjem (zvláště s ohledem na to, kolik už dlužíte někde jinde), tak jsou pak v bance velmi opatrní.

Nebankovní půjčky – pár tisíc do výplaty pro všechny

Půjčit si peníze, je možné i z nepřeberného množství nabídek od nebankovních finančních společností. Ty ale nabízí především krátkodobé půjčky před výplatou. Pár tisíc korun do výplaty, je možné dostat i bez dokládání příjmů, na cokoliv a dost často i do 10 minut na účet v bance.

Nebankovní úvěry nad 100 000 Kč jen pro „solventní“ klienty

I nebankovní společnosti, nabízí půjčky a úvěry na podstatně vyšší částky, než jenom „pár tisíc korun před výplatou“. Není velký problém sehnat i půjčku do 130 000 Kč, nebo půjčku do 250 000 Kč nebo i úvěr až do 500 000 Kč.

Samostatnou kapitolou, jsou pak půjčky oproti zástavě nemovitosti. Tam není problém ani částka 20 miliónů korun nebo i více – pokud ovšem máte dostatečně hodnotnou nemovitost do zástavy.

Čím více peněz ale od nebankovní společnosti potřebujete, tím jsou podmínky více podobné tomu, s čím se potkáte v bance.

Půjčky bez doložení příjmu – maximálně do 30 000 Kč

„Pár tisíc korun do výplaty“,  v hotovosti na ruku, vám nebankovka půjčí v podstatě „jenom na občanku“. Dost často i bez potvrzení o příjmu. Stačí doložit kopii OP a vlastní účet v bance, a peníze máte ihned k dispozici.

Asi nikde, ale nedostanete více než nějakých 20 000 – 30 000 Kč. Rozhodně ne bez doložení příjmu, a už vůbec ne, pokud na sebe „prásknete“, že máte velké dluhy.

Jakmile ale budete potřebovat více než pár desítek tisíc korun, nebo jakoukoliv částku nad 100 000 Kč, tak je nutné počítat s podobným „lustračním“ procesem, jako v bance. Ani nebankovní společnosti nechtějí slyšet, že už máte velké dluhy, nebo že vám hrozí předlužení.

Půjčka předlužené – kde půjčí i lidem s více úvěry?

Půjčka pro předlužené, ale nemusí být až tak velké sci-fi, jak by to mohlo na první pohled vypadat. Záleží na tom, kolik peněz vlastně potřebuje a na co tyto finanční prostředky chcete použít.

Velkou roli hraje i vaše finanční minulost (jestli máte záznamy v registrech nebo zda jste v exekuci či insolvenci), a jaké jsou vaše možnosti splácení.  Nebo zda máte nějakou zástavu nebo ručitele.

Když si budete půjčovat peníze na další „zbytečné utrácení“, tak bude šance získat půjčku podstatně nižší, než když peníze použijete na konsolidaci stávajících úvěrů. Pokud potencionální věřitel uvidí vaši snahu řešit své předlužení, tak je mnohem větší šance získat peníze.

Půjčka na vyplacení exekuce?

Typickým případem může být například půjčka na zaplacení exekuce. S exekucí na krku, se shání peníze dost složitě. Někde vám půjčku automaticky zamítnou ihned, jakmile zjistí, že jste v exekuci. Jinde sice exekuce tolik nevadí, ale dostanete maximálně pár tisíc korun před výplatou.

Jsou ale i půjčky, určené právě na zaplacení exekuce. V takovém případě ovšem nedostáváte peníze přímo vy, ale jsou odeslány na účet exekutora. A vy pak splácíte příslušnou částku (i s navýšením a úroky), podle dohodnutého splátkového kalendáře.

Půjčka na zaplacení nevýhodných „mikro-půjček“

Další častou situací bývá, že si lidé postupně naberou i několik malých půjček „před výplatou“. Ty mají často i extrémně vysoké úroky. I když se nedá hovořit přímo o předlužení (celkový dluh obvykle nebývá až tak závratný), vysoké měsíční poplatky dovedou spolehlivě umořit každého.

V takovém případě, je lepší sehnat nějakou dlouhodobější půjčku a provést konsolidaci. Vyplatit všechny jednotlivé nevýhodné mikro půjčky, a následně už splácet jenom jednu měsíční splátku.

Opět to stojí něco navíc – platí se vyšší úroky. Ve srovnání s „lichvářskými měsíčními poplatky“, které si někde účtují za malé půjčky před výplatou, to ale není zas tak hrozné.